Haber Özetleri

TÜRİB DUYURULAR

Satır Arası+- AFont Büyüklüğü+- Yazdır

Bilindiği üzere “TÜRİB Tescil ve Borsa Hizmet Ücreti Hesaplama”ya ilişkin hesap makinasına TÜRİB internet sitemizdeki (www.turib.com.tr) “Piyasa ve İşleyişi” menüsü altından erişilebilmektedir.

(https://www.turib.com.tr/piyasa-ve-isleyisi.aspx?id=hesaplama)

 

Buna ilave olarak lisanslı depolara emanet edilen ürünler için, depoda kaldığı gün üzerinden hesaplanmakta olan depo kira bedeline ilişkin de, ilgili Elektronik Ürün Senedinin (ELÜS) TÜRİB İşlem Platformu üzerinden satılması ya da fiziksel olarak depodan teslim alınması durumunda tahakkuk edecek depo kira ücretine ilişkin de bir “Lisanslı Depo Kira Hesap Makinesi” geliştirilmiştir. Söz konusu hesap makinası; kira tutarını [ELÜS miktarı x depo gün sayısı x (depo ücreti –kira teşviki)] formülünü kullanarak hesaplamaktadır.

 

Alınan ELÜS’lerin satılması durumunda tahsil edilecek kira ücretinin yatırımcılar tarafından öngörülebilir olması adına geliştirilen Lisanslı Depo Kira Hesap Makinesine TÜRİB internet sitemizdeki (www.turib.com.tr)   “Lisanslı Depolar” menüsü altından erişilmektedir (https://www.turib.com.tr/DepoKiraHesaplama.aspx). Hesap makinasına lisanslı depo, ürün grubu, lisanslı depoya ait depo ücret tarifesini seçerek ve diğer ilgili alanları doldurarak, lisanslı depo kira ücreti ile ilgili hesaplamaları gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kurumunuzun ve yatırımcıların bilgilerinize sunarız.

 

TÜRİB PİYASALAR

Son Güncelleme Tarihi:24/Eylül/2021


Etkinlik Takvimi

Güncel Fiyatlar

Keşan Ticaret Borsası
Ürün En Düşük En Yüksek Miktar
Dana Karkas Et 43 44 1
İnek Karkas Et 21 33 1
Düve Karkas Et 42 43 1
Kuzu Canlı (Kg) 30 30.5 1
Güncelleme 27/Ağustos/2021 Diğer Borsaların Fiyatları

Döviz Kurları

Güncelleme : Kaynak : TCMB