Haber Özetleri

ÖNEMLE DUYURULUR

Satır Arası+- AFont Büyüklüğü+- Yazdır
Sistem iyileştirme kapsamına alınan talepler doğrultusunda TÜRİB İşlem Platformu'nda "Özel Emir İşlemleri" menüsü altında yer alan "Anlaşmalı Virman Girişi’’nde, normal seans alım ve satım emir girişi sayfalarında olduğu gibi ürün seçimi alanına ürün rehberi eklenmiş olup aşağıda anlaşmalı virman emri iletimine ilişkin adımlar ve ilgili değişiklik belirtilmiştir.
Söz konusu değişiklik 26 Mart 2021 tarihinde devreye alınmıştır.
1) TÜRİB İşlem Platformu'na giriş yapılması ve "Anlaşmalı Virman Girişi" seçilmesini takiben satıcı taraf, alıcı kişiye ait MKK sicil numarasını “Alıcı Kişi MKK Numarası” alanına girerek “Alıcı Kişi Bilgilerini Getir” butonuna basar ve alıcı tarafa ait bilgilerin otomatik olarak gelmesi sağlanır.
2) KVKK kapsamında gerçek kişi isim bilgileri belli alanları maskelenmiş olarak, tüzel kişilerin unvanı ise maskelenmeden satıcının kontrolü için bilgisine sunulmaktadır.
3) Alıcı isim/unvan doğru ise “Satıcı tarafın hesap Numarası seçimini takiben ürün seçimi aşamasında ilgili alanda yer alan büyüteç simgesi üzerinden ürün rehberi alanı açılır, seçilen hesap numarasında tanımlı olan ürün bilgileri görüntülenir ve ISIN seçimi yapılır.
4) Emre ilişkin fiyat ve miktar girişi yapılarak virman işlem girişi tamamlanır, emir karşı tarafın onayına sunulur.
Bilginize Sunulur,

Son Güncelleme Tarihi:24/Eylül/2021


Etkinlik Takvimi

Güncel Fiyatlar

Keşan Ticaret Borsası
Ürün En Düşük En Yüksek Miktar
Dana Karkas Et 43 44 1
İnek Karkas Et 21 33 1
Düve Karkas Et 42 43 1
Kuzu Canlı (Kg) 30 30.5 1
Güncelleme 27/Ağustos/2021 Diğer Borsaların Fiyatları

Döviz Kurları

Güncelleme : Kaynak : TCMB