Haber Özetleri

Borsamız Meclis Başkanı Necmi Kaymaz: “Sakatat fiyatları hakkında söylenenler gerçek değil" dedi..

Satır Arası+- AFont Büyüklüğü+- Yazdır

Borsamız Meclis Başkanı Necmi Kaymaz: “Sakatat fiyatları hakkında söylenenler gerçek değil" dedi..


Keşan Ticaret Borsası (TB) Meclis Başkanı Necmi Kaymaz, dün yaptığı açıklamada, sakatat fiyatlarına dair değerlendirmede bulundu.

“KİMSENİN ENDİŞE VE KAYGI YARATMASINA GEREK YOK”

Sakatat fiyatları hakkında söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Kaymaz“Sakatat diye tabir ettiğimiz; karaciğer, yürek, işkembe, kelle eti, kuzu kelle, kuzu ciğer müşterinin talebini karşılayacak miktarda var. Kimsenin endişe ve kaygı yaratmasına gerek yok. Herkes istediği sakatat ürünlerini bulabiliyor. Her üründe olduğu gibi sakatatta da dönemsel olarak fiyat artışı olabiliyor. Kış mevsiminde talebin fazla olması, kesimlerin biraz düşük olması sebebiyle - 15 gibi bir fiyat artışı gözleniyor. Bu artışın süresi 3 ay, ama asla yokluk yaşatılmıyor.” dedi.

“HEM YETERİ KADAR SAKATAT VAR HEM DE FİYATLAR HERKESİN ULAŞABİLECEĞİ DÜZEYDE”

Yeteri kadar sakatatın olduğunu ifade eden Necmi Kaymaz,  sözlerini şöyle tamamladı: “Yaz aylarında bu fiyatlar normale dönüyor. Hem yeteri kadar sakatat var hem de fiyatlar herkesin ulaşabileceği düzeyde. Bununla ilgili ulusal basında yazılan rakamların gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. Yokluk ve kıtlık söz konusu değil. Doğruyu konuşup, kimseye kaygı yaratmamak gerekiyor. Kuzu karaciğer yaklaşık 40 TL, dana karaciğer 38 TL civarında. Rakamlar bu şekilde. Yaz ve ilkbaharla birlikte bu fiyatlar gerileyebiliyor. Çünkü bu dönemde sakatat tüketimi azalıyor. Savunduğumuzun aksine bir şey olsa sektördeki tüm arkadaşlarımızın tezgâhında bir tane sakatat ürünü olmaz.”  

Son Güncelleme Tarihi:27/Şubat/2019


Etkinlik Takvimi

Güncel Fiyatlar

Keşan Ticaret Borsası
Ürün En Düşük En Yüksek Miktar
Ayçiçek (Yeni Ürün) 2.7 2.7 2
Güncelleme 13/Ağustos/2018 Diğer Borsaların Fiyatları

Döviz Kurları

DÖVİZALIŞSATIŞ
USD5,265,26
AUD3,723,74
EUR5,935,94
GBP6,726,76
CHF5,215,24
CAD3,953,96
KWD17,2017,43
JPY4,754,78

Güncelleme : 15.02.2019 Kaynak : TCMB