Haber Özetleri

Analiz Laboratuvarlarımız

Satır Arası+- AFont Büyüklüğü+- Yazdır

OTOMATİK NUMUNE ALMA SONDASI

 

 

Laboratuvar analizlerinin başarısı örnek almaya doğrudan bağlıdır. Analizi yapılan örnek, alındığı yığının özelliklerini tam olarak temsil etmiyorsa, yapılan analizlerinin doğruluğundan emin olamayız. Bu nedenle örnek alma işleminin standart yöntemlerle ve titizlikle yapılması gerekmektedir. Örnek alımında dikkat edilecek hususların başında homojenlik gelmektedir. Kamyon veya traktör kasalarının farklı bölümler ve derinliklerinden alım yapılmalıdır. Otomatik numune alma sondası sayesinde; otomatik kumanda yöntemiyle istenilen derinlikte sağa ve sola hareket ederek hava akımıyla yaklaşık 1 litrelik numune alınabilmektedir. Kasaya zarar vermemesi için tabanı hissedebilen özel güvenlik mekanizması bulunmaktadır.

 

VALSLİ DEĞİRMEN-4000

 

  
 
Satın alınacak buğdayların kalitesine göre sınıflandırılması, depolanması ve fiyatlandırılmasını sağlamak ya da fabrikada öğütülecek buğdayın daha önce laboratuar değirmeninde homojen olarak öğütülüp değerlerinin önceden tespit edilerek gerekli değişimin ve düzeltmelerin yapılıp karışım oranlarının belirlenmesinde kullanılır.

 

PERTEN DIODE ARRAY 7200 NIR ANALİZ CİHAZI

  • Öğütülmüş ve öğütülmemiş tüm ürünlerde birçok parametrenin kısa sürede analizi
  • Diode Array (sıralı diod) teknolojisine sahip ilk analiz cihazı
  • 3 saniyede tüm hububat, yağlı tohumlar, yarı sıvı ürünler, hammadde mamuller, yağ, kül, protein, rutubet, selüloz, nişasta ölçümleri  

 

GAC2500-UGMA

 

 

Mısır, buğday, arpa ve diğer hububatlarda otomatik rutubet, sıcaklık ve hektolitre ölçümü yapabilir. Ayrıca DICKEY-john marka GAC2500-UGMA model yeni nesil yüksek frekanslı (149 mhz) cihazı ile daha hızlı ve güvenilir rutubet ve hektolitre ölçümü yapılabilmektedir.

 

PERTEN  GLUTOMATIC SYSTEM

 

 

Glüten miktarı ve kalitesi, ekmek yapımında, makarna ve bisküvi üretiminde çok önemli bir role sahiptir. Özellikle ekmek hacmini belirleyen kriter glütenin miktarıdır. Kaliteli un üretimi için buğday alımlarında glüten miktarını ve kalitesini belirlemek amacıyla kullanılan uluslararası standartlarca onaylı tek sistemdir. 

 

SEDİMANTASYON CİHAZI

 

 

Buğday ve undaki süne tahribatının tespitinde, unun ekmeklik kalitesinin belirlenmesinde, glüten kalitesi farklı buğday ve unların değerlendirilmesinde kullanılır. 

 

ZACCARIA ÇELTİK RANDIMAN CİHAZI

 

 

Çeltik kavuzlarından ayrıldıktan sonra sağlam ve kırık tanenin birbirinde ayrılarak randımanın bulunmasını sağlar. 

 

 

Son Güncelleme Tarihi:21/Nisan/2021


Etkinlik Takvimi

Güncel Fiyatlar

Keşan Ticaret Borsası
Ürün En Düşük En Yüksek Miktar
Dana Karkas Et 39 40 1
İnek Karkas Et 20 33 1
Düve Karkas Et 38 39 1
Kuzu Canlı (Kg) 29 29.5 1
Güncelleme 13/Nisan/2021 Diğer Borsaların Fiyatları

Döviz Kurları

Güncelleme : Kaynak : TCMB